Gaura SHORT FORM - 1
Gaura SHORT FORM - 6
Gaura SHORT FORM - 1
Gaura SHORT FORM - 6

Gaura SHORT FORM

GAURA SHORT FORM

Gaura lindheimeri ‘Short Form’

  • Forma : roślina w pojemniku C1,5
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: uzależniona od pory roku
Obecnie brak na stanie
16,90 zł
Brutto

Opis odmiany Gaury SHORT FORM


Szybko rosnąca kępiasta bylina osiągająca ok 1 m wysokości. Liście eliptyczne, zielone, w kształcie lancy wyrastające bezpośrednio z łodygi tworzą tło dla bujnych kwiatostanów. Kwiaty potrafią zachwycić subtelnym białym kolorem. Roślina ta kwitnie od czerwca nawet do października aż pojawiają się pierwsze przymrozki.

Walory dekoracyjne:

Kwiatostany składają się z miododajnych białych kwiatów tworząc gęste, zjawiskowe kępy, wzniesionych, nierozgałęzionych pędów. Kwiaty złożone są z białych płatków delikatnie otulających niewielki środek z charakterystycznymi, długimi pylnikami, które przyciągają pszczoły, motyle.

Warunki uprawy:

Najlepiej kwitnie niemalże na każdym dobrze nasłonecznionym stanowisku. Odmiana ta preferuje glebę przepuszczalną, żwirową, która nie zatrzymuje wody. W okresie kwitnienia warto dbać o podlewanie, które powinno być obfite, ale niezbyt częste. Na zimę pamiętajmy o zabezpieczeniu rośliny przed zimnem specjalną osłoną.

Skalniaki i ogrody żwirowe dla gaury będą najlepszym otoczeniem. Warto sadzić ten gatunek z trawami ozdobnymi oraz komponować z głazami i skalnymi odłamkami. Roślina ta stanowi przepiękną ozdobę słonecznych rabat, a także pojemników oraz donic.

No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.