GAURA Lindheimera SISIYOU PINK - 1
GAURA Lindheimera SISIYOU PINK - 7
GAURA Lindheimera SISIYOU PINK - 1
GAURA Lindheimera SISIYOU PINK - 7

GAURA Lindheimera SISIYOU PINK

GAURA LINDHEIMERA SISIYOU PINK

Gaura lindheimeri ‘Siskiyou Pink’

  • Forma : roślina w pojemniku C1,5
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: uzależniona od pory roku
Obecnie brak na stanie
16,90 zł
Brutto

Opis odmiany GAURY Lindheimera SISIYOU PINK


Kępiasta wieloletnia bylina szybko rosnąca, osiągająca do 60 cm wysokości. Liście eliptyczne, zielone, w kształcie lancy tworzą tło dla bujnych kwiatostanów. Liście są wiecznie zielone, a kwiaty zachwycają subtelnym różowym kolorem. Roślina ta kwitnie od czerwca aż do września.

Walory dekoracyjne:

Kłosowate kwiatostany składają się z miododajnych różowych kwiatów tworząc gęste, zjawiskowe kępy, wzniesionych, nierozgałęzionych pędów. Kwiaty złożone są z biało-różowych czterech płatków delikatnie otulających niewielki środek z charakterystycznymi, długimi pylnikami, które przyciągają pszczoły, motyle.

Warunki uprawy:

Najlepiej kwitnie niemalże na każdym dobrze nasłonecznionym lub półcienistym stanowisku. Wymagają lekkich, piaszczystych gleb znajdujących się w słonecznym, ciepłym, umiarkowanie wilgotnym miejscu. W okresie kwitnienia warto dbać o podlewanie, które powinno być obfite, ale niezbyt częste. Na zimę pamiętajmy o zabezpieczeniu rośliny przed zimnem specjalną osłoną.

Skalniaki i ogrody żwirowe dla gaury będą najlepszym otoczeniem. Warto sadzić ten gatunek z trawami ozdobnymi oraz komponować z głazami i skalnymi fragmentami. Roślina ta stanowi przepiękną ozdobę słonecznych rabat, a także pojemników oraz donic. Nadaje się na kwiat cięty.

No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.