SZAŁWIA lekarska - 1
SZAŁWIA lekarska - 1
SZAŁWIA lekarska - 1
SZAŁWIA lekarska - 1

SZAŁWIA lekarska

SZAŁWIA LEKARSKA

Salvia officinalis

  • Forma : roślina w pojemniku C-1,5
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: 20-25cm
Obecnie brak na stanie
11,90 zł
Brutto

Opis odmiany Szałwii lekarskiej


Szałwia lekarska należy do najbardziej znanych roślin leczniczych i przyprawowych. Jest byliną pochodzącą z krajów basenu Morza Śródziemnego. W naszym klimacie to krzewinka dorastająca do 30–60 cm wysokości. Łodygi czterokanciaste, owłosione, drewniejące od dołu. Pędy są porośnięte licznymi, szarozielonymi, lancetowatymi liśćmi, z obu stron pokrytymi delikatnym, białym kutnerem.

Walory dekoracyjne:

Kwitnie od końca maja do końca lipca. Niebieskofioletowe kwiaty są zebrane w kwiatostany osadzone na końcach pędów kwiatostanowych. Kwiaty są miododajne.

Warunki uprawy:

To typowa roślina regionu śródziemnomorskiego, wymagająca dużo słońca i ciepła. Dlatego preferuje słoneczne i osłonięte stanowiska. Szałwia nie toleruje gleb ciężkich i zalewowych. Najlepszą dla niej glebą jest gleba średnio żyzna i przepuszczalna.

Oprócz tego, że jest to roślina lecznicza, można ją stosować również jako roślinę ozdobną. Znakomicie nadaje się do wielogatunkowych zestawień w ogródkach ziołowych, żwirowych a także tych w stylu śródziemnomorskim, czy wiejskim.

No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.