PRAGNIA SUBERYJSKA - 1
PRAGNIA SUBERYJSKA - 2
PRAGNIA SUBERYJSKA - 3
PRAGNIA SUBERYJSKA - 4
PRAGNIA SUBERYJSKA - 1
PRAGNIA SUBERYJSKA - 2
PRAGNIA SUBERYJSKA - 3
PRAGNIA SUBERYJSKA - 4

PRAGNIA SYBERYJSKA

Pragnia SYBERYJSKA

Waldsteinia ternata

  • Forma : pojemnik C1,5
  • Wiek: 1 rok
  • Wysokość: uzależniona od pory roku
13,90 zł
Brutto

Opis odmiany:

Pragnia syberyjska (Waldsteinia ternata) to niewielka bylina z rodziny różowatych (Rosaceae). Można ją też spotkać pod nazwą złota truskawka. Jest to ciekawa bylina okrywowa, która dynamicznie rozrasta się i tworzy piękne kobierce połyskliwych, zielonych, klapowanych liści. Przybiera płożący, dywanowy pokrój i dorasta do około 20 cm wysokości.

Walory dekoracyjne:

Od maja do czerwca zielone kobierce pokrywają się mnóstwem niewielkich, pięciopłatkowych kwiatów z długimi pręcikami w cudownym, złocisto-żółtym kolorze. Po zapyleniu kwiaty przekształcają się w kuliste, czerwone, niejadalne owoce, przypominające poziomki. Są niejadalne, ale za to bardzo dekoracyjne.

Warunki uprawy:

Pragnia syberyjska to gatunek wyjątkowo tolerancyjny na niesprzyjające warunki uprawy. Chociaż preferuje gleby dosyć żyzne i wilgotne to radzi sobie także w miejscach okresowo suchych. Preferuje jasny półcień (wtedy najobficiej kwitnie), ale da sobie radę też w słońcu. Jest gatunkiem odpornym na mróz i może być uprawiana na terenie całego kraju.

Pragnia syberyjska doskonale sprawdza się jako roślina okrywowa, także na trudnym terenie. Pięknie wygląda posadzona na skarpie przy schodach, na murkach lub na skalniakach. Świetnie nadaje się też do wypełniania pustych przestrzeni w cienistych zakątkach ogrodu czy pod koronami drzew. Tworzy zwarty, zielony dywan, który skutecznie hamuje rozwój chwastów.

100 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.