WISTERIA floribunda SHIRO-NODA - 1
WISTERIA floribunda SHIRO-NODA - 5
WISTERIA floribunda SHIRO-NODA - 1
WISTERIA floribunda SHIRO-NODA - 5

WISTERIA floribunda SHIRO-NODA

WISTERIA floribunda SHIRO-NODA

Wisteria floribunda 'Shiro-Noda'

  • Forma : roślina w pojemniku C2
  • Wiek: 2 lata             
  • Wysokość: 50cm
Obecnie brak na stanie
53,90 zł
Brutto

Opis odmiany Wisteri floribunda Shiro-Noda


Szybko rosnące pnącze o wysokości 5-10 m. Rocznie przyrasta od 1 do 3 m. Liście duże, pierzastozłożone, tworzą tło dla bujnych kwiatostanów. Młode liście brązowozielone, później zielone a jesienią przebarwiają się na żółto.

Walory dekoracyjne:

Gatunek o śnieżnobiałych kwiatach zebranych w długie, dekoracyjne, groniaste kwiatostany dochodzące do 40 cm długości. Pięknie pachnące. Odmiana uznawana jest za najpiękniejszą odmianę o tej barwie kwiatów. Kwitnie w maju.

Warunki uprawy:

Najlepiej kwitnie na stanowiskach osłoniętych i nasłonecznionych (wystawa południowa) oraz glebach średnio żyznych, przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych o odczynie lekko kwaśnym. Aby utrzymać odpowiednie zagęszczenie krzewu i jego ładny wygląd, konieczne jest regularne cięcie. Cięcie wpływa też na bardziej obfite kwitnienie. Po zimie należy skrócić długie końcowe pędy tak, aby pozostały na nich po 2-3 pąki, a w lipcu nowe przyrosty przycinać nad 5 liściem. Roślina wymaga mocnych podpór, chyba, że przez odpowiednie cięcie prowadzi się ją w formie drzewiastej, która podpór nie wymaga. Młode rośliny wymagają okrycia na zimę. 

Świetna do obsadzania murków, pergoli, bramek a także niezbyt reprezentacyjnych ścian budynków.

No reviews

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.