ROZCHODNIK KARPACKI AUTUMN JOY - 1
ROZCHODNIK KARPACKI AUTUMN JOY - 5
ROZCHODNIK KARPACKI AUTUMN JOY - 1
ROZCHODNIK KARPACKI AUTUMN JOY - 5

ROZCHODNIK KARPACKI AUTUMN JOY

ROZCHODNIK KARPACKI AUTUMN JOY

Sedum telephium 'Autumn Joy'

  • Forma : roślina  w pojemniku P13
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: uzależniona od pory roku
Obecnie brak na stanie
15,90 zł
Brutto

Opis odmiany Rozchodnika karpackiego Autumn Joy


'Autumn Joy', czyli jesienna radość, to szybkorosnąca odmiana rozchodnika osiągająca do 60 cm wysokości przy podobnej średnicy. Zanim zakwitnie jest niepozorna. Jej zaletą jest jej niezwykła trwałość i wytrzymałość.

Walory dekoracyjne:

Ma twarde, mięsiste liście i pędy. Charakteryzuje się sztywnym, wyprostowanym i zwartym pokrojem, który odznacza się na rabatach wśród innych roślin. Jej ogromnym atutem są oliwkowe liście osadzone na sztywnych, wyprostowanych łodygach. Od sierpnia do września wytwarza intensywnie różowe, drobniutkie, gwiazdkowate kwiaty zebrane w płaskie kwiatostany, tworzące baldachogrona.

Warunki uprawy:

Dla dobrego rozwoju wymaga dużej ilości światła, najlepiej wybrać więc miejsce słoneczne i ciepłe. Gleba powinna być lekka, może być średnio żyzna lub uboższa, nie powinna być mokra i gliniasta. Odmiana mrozoodporna.

Odmiana doskonale nadaje się do ogrodów skalnych, na obwódki, niskie rabaty lub do kompozycji w pojemnikach. Bardzo ładnie prezentuje się w sąsiedztwie niskich jeżówek oraz kompaktowych gatunków traw.

No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.