CIS POSPOLITY ANNA - 1
CIS POSPOLITY ANNA - 2
CIS POSPOLITY ANNA - 3
CIS POSPOLITY ANNA - 4
CIS POSPOLITY ANNA - 1
CIS POSPOLITY ANNA - 2
CIS POSPOLITY ANNA - 3
CIS POSPOLITY ANNA - 4

CIS POSPOLITY ANNA

CIS POSPOLITY ANNA

Taxus baccata ‘Anna’

  • Forma: roślina  w pojemniku P13
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: około 30 cm
Obecnie brak na stanie
23,90 zł
Brutto

Opis odmiany Cisa pospolitego ANNA


Niska odmiana krzewu o kulistym, nieco rozłożystym, kopulastym pokroju i wolno rosnącym tempie wzrostu. Dorasta do 1 m wysokości i 1.5 m średnicy.

Walory dekoracyjne:

Odmiana ta charakteryzuje się sztywnymi, wyprostowanymi, delikatnie rozchylającymi się pędami. Ułożone wertykalnie, wyrastają równo i bardzo blisko siebie, tworząc coś w rodzaju kopuły. Młode pędy soczyście zielone, starsze drewnieją i przybierają wiśniowo-brązowy kolor z łuszczącą się korą. Szczególną cechą tego krzewu są jego miękkie, niekłujące, płaskie igły o długości mniej więcej 2,5 cm. Igły młodych cisów są jasnozielone, z wiekiem robią się ciemniejsze, dodatkowo są dość nieregularnie ułożone na gałązkach i łukowato wygięte. „Anna” jest klonem żeńskim, zawiązuje on nasiona z charakterystyczną dla tego gatunku czerwoną osnówką.

Warunki uprawy:

Cis „Anna” jest bardzo łatwą, rośliną w uprawie, nie ma specjalnych wymagań glebowych, wystarczy, że podłoże będzie żyzne świeże, próchnicze, przepuszczalne i umiarkowanie wilgotne, o lekko kwaśnym odczynie (nie lubi tylko suchego bądź podmokłego gruntu). Roślina może być posadzona w pełnym słońcu, pół cieniu, jak i w miejscu całkowicie zacienionym. Poza tym krzew można ciąć i formować kształt, bardzo dobrze się regeneruje. Cisy dostosowują się do warunków panujących w ogrodach i są tolerancyjne na choroby, szkodniki, mróz oraz zanieczyszczenie powietrza.

Cis „Anna” idealnie nadaje się do ogródków przydomowych, posadzony w większej ilości świetnie sprawdzi się, jako roślina okrywowa. Mogą być stosowane w zieleni miejskiej i osiedlowej.

Cis pospolity ANNA idealny do formowania KULISTY Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 2 kg
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.