CIS POŚREDNI DENSIFORMIS - 1
CIS POŚREDNI DENSIFORMIS - 6
CIS POŚREDNI DENSIFORMIS - 1
CIS POŚREDNI DENSIFORMIS - 6

CIS POŚREDNI DENSIFORMIS

CIS POŚREDNI DENSIFORMIS

Taxus media 'Densiformis’

  • Forma: roślina  w pojemniku C2
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: około 20-25 cm
Obecnie brak na stanie
19,90 zł
Brutto

Czas wysyłki: do 7 dni roboczych

Opis odmiany Cisa pośredniego DENSIFORMIS


Wolno rosnący krzew ozdobny o rozłożystym, szerokim, odwrotnie stożkowatym pokroju. Po 15 latach uprawy osiąga 1.5 m wysokości i 3 m średnicy.

Walory dekoracyjne:

Odmiana ta charakteryzuje się sztywnymi, wyprostowanymi pędami, wzniesionymi pod kątem ostrym. Podobnie, jak u odmiany „Farmen”, wyrastają równomiernie ze środka krzewu na wszystkie strony, tworząc tym samym niewielkie wgłębienie w samym jego centrum. Młode pędy zielone, starsze drewnieją i przybierają wiśniowo-brązowy kolor z łuszczącą się korą. Szczególną cechą tego krzewu są jego miękkie, niekłujące, płaskie igły, nieco krótsze, niż u gatunku, długości mniej więcej 2,2 cm. Igły młodych cisów są żywozielone, z wiekiem robią się ciemniejsze, dodatkowo są obficie ułożone na gałązkach i delikatnie wygięte.

Warunki uprawy:

Cis pośredni „Densiformis” jest bardzo łatwą, rośliną w uprawie, nie ma specjalnych wymagań glebowych, wystarczy, że podłoże będzie żyzne świeże, próchnicze, przepuszczalne i umiarkowanie wilgotne, o lekko kwaśnym odczynie (nie lubi tylko suchego bądź podmokłego gruntu). Roślina może być posadzona w pełnym słońcu, pół cieniu, jak i w miejscu całkowicie zacienionym. Poza tym krzew można ciąć i formować kształt, bardzo dobrze się regeneruje. Cisy dostosowują się do warunków panujących w ogrodach i są tolerancyjne na choroby, szkodniki, mróz oraz zanieczyszczenie powietrza.

Cis „Densiformis” idealnie nadaje się do ogródków przydomowych, posadzony w większej ilości świetnie sprawdzi się, jako roślina okrywowa. Świetnie sprawdzi się również na rabatach Mogą być stosowane w zieleni miejskiej i osiedlowej.

No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.