PIGWA gruszkowa + GRUSZA Konferencja 2w1 DUO

PIGWA gruszkowa + GRUSZA Konferencja 2w1 DUO

PIGWA GRUSZKOWA + GRUSZA KONFERENCJA

DRZEWKO DUO

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Podkładka: Pigwa S1
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 150 cm
Obecnie brak na stanie
29,90 zł
Brutto

PIGWA GRUSZKOWA

Gatunek rośliny wieloletniej z rodziny różowatych spokrewniony z jabłonią i gruszą. Pochodzi z obszarów Azji. Czasami mylona bywa z pigwowcem. Owoce dojrzewają od września do października, duże (nawet do 250 g), koloru żółtego o bardzo przyjemnym aromacie. Miąższ jest twardy i mało soczysty, ale bardzo aromatyczny, dzięki czemu pigwa jest idealnym owocem do przetworów, konfitur, dżemów, nalewek, galaretek i soków. Świetne jako dodatek do ciast czy herbaty. Miąższ pigwy gruszkowej uważany jest za bardziej soczysty i o mniejszej ilości komórek kamiennych niż u pigwy jabłkowej. Pigwy zawierają dużo witaminy C, oraz mikroelementów żelaza, miedzi, boru, niklu tytanu, glinu i manganu. Owoce pozostawione dłużej w pomieszczeniu wydzielają bardzo delikatny orzeźwiający zapach. W chłodnym miejscu można je przechowywać kilka miesięcy. Lubi gleby żyzne, dość wilgotne najlepiej o odczynie nieco kwaśnym. Preferuje stanowiska słoneczne, osłonięte. Ma płytki system korzeniowy i dlatego wymaga żyznej i stale wilgotnej gleby. Jest światłolubna, na mróz nie jest całkowicie odporna. Posiada siedem razy więcej witaminy C, niż cytryna. Nie przyjmuje metali ciężkich.

GRUSZA KONFERENCJA

Miejsce wyhodowania: Anglia. Pochodzenie: Siewka odmiany Leon Leclerc de Laval. Wzrost: średni, korona stożkowa o wzniesionych, sztywnych konarach tworzących ostre kąty z przewodnikiem, boczne gałązki ułożone przeważnie poziomo lub zwisające. Owoce: średniej wielkości, symetryczne, skórka gładka, bez połysku, zielona, po dojrzeniu zmienia się na zielono-żółtą. Charakterystyczne, złotawo-brązowe ordzawienie występuje silnie od strony kielicha i dochodzi prawie do połowy owocu. Miąższ delikatny, bardzo słodki, soczysty, nieco aromatyczny. Dojrzałość zbiorcza: druga połowa września. Przechowywanie chłodnia: 5 - 6 miesięcy. Wytrzymałość na mróz: średnia. Podatność na choroby: parch - mała; zaraza ogniowa - duża.

Zapylacze: Bera Hardy, Bonkreta Williamsa, Concorde, Faworytka, General Leclerc, Highland, Komisówka.

Odmiany zapylane: Bera Hardy, Bonkreta Williamsa, Bojniczanka, Carola, Concorde, David, Delbuena-Peradel, Dicolor, Erika, Faworytka, General Leclerc, Highland, Hortensia, Isolda, Komisówka, Triumf Packhama, Uta, Verdi.

No reviews

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.