CERATOSTIGMA OŁOWNIKOWATA - 1
CERATOSTIGMA OŁOWNIKOWATA - 2
CERATOSTIGMA OŁOWNIKOWATA - 3
CERATOSTIGMA OŁOWNIKOWATA - 4
CERATOSTIGMA OŁOWNIKOWATA - 1
CERATOSTIGMA OŁOWNIKOWATA - 2
CERATOSTIGMA OŁOWNIKOWATA - 3
CERATOSTIGMA OŁOWNIKOWATA - 4

CERATOSTIGMA OŁOWNIKOWATA

CERATOSTIGMA OŁOWNIKOWATA

Ceratostigma plumbaginoides

  • Forma : roślina  w pojemniku C1,5
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: uzależniona od pory roku
14,90 zł
Brutto

Opis odmiany Ceratostigmy ołownikowatej


Zawciągowiec zwyczajny zaliczany jest do półkrzewów. Jest niewielką, łatwą w uprawie, okrywową rośliną, dorastającą do około 25 cm wysokości. Początkowo rośnie wolno, z czasem szybko rozrasta się na boki tworząc kobierce. Posiada wydłużone, dość silnie rozgałęzione pędy w czerwonawym odcieniu. Liście są niewielkie, odwrotnie jajowate, zielone.

Walory dekoracyjne:

Kwitnie od sierpnia do listopada intensywnie niebiesko kobaltowymi kwiatami. Kiedy kwiaty przekwitają, przekształcają się w atrakcyjne, czerwono-brązowe, wydłużone owocostany. Jesienią oprócz kwiatów i owoców ozdobą zawciągowca są także przebarwiające się na czerwono i pomarańczowo liście.

Warunki uprawy:

Dobrze rośnie na przeciętnych glebach ogrodowych, które są przepuszczalne, najlepiej lekko wapienne. Lubi słońce, ewentualnie lekki półcień. Jest mrozoodporny.

Jest wyjątkową ozdobą rabat w okresie jesiennym, kiedy powoli zanika wegetacja. Niebieskie kwiaty pięknie kontrastują z ciepłymi barwami jesiennych liści. Można go wykorzystać w wielu kompozycjach ogrodowych. Idealnie nadaje się na na skalniaki, do obsadzeń ścieżek, alejek. Świetnie sprawdza się sadzony z roślinami kwitnącymi wiosną i latem.

87 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.