ONOKLEA WRAŻLIWA ONOCLEA SENSIBILIS - 1
ONOKLEA WRAŻLIWA ONOCLEA SENSIBILIS - 7
ONOKLEA WRAŻLIWA ONOCLEA SENSIBILIS - 1
ONOKLEA WRAŻLIWA ONOCLEA SENSIBILIS - 7

ONOKLEA WRAŻLIWA ONOCLEA SENSIBILIS

ONOCLEA SENSIBILIS

Onoclea sensibilis

  • Forma : roślina  w pojemniku P2
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: uzależniona od pory roku
Obecnie brak na stanie
12,90 zł
Brutto

Data wysyłki - 8 marzec 2023r. - w tej chwili prowadzona jest przedsprzedaż

Opis odmiany Onoklei wrażliwej


Ciekawa paproć pochodząca z Ameryki Północnej oraz Azji. Odmiana o zwartym, delikatnie rozłożystym pokroju. Najczęściej dorasta do 40-60 cm wysokości, szybko się rozrasta. Rośnie szczególnie bujnie w miejscach wilgotnych.

Walory dekoracyjne:

Liście niebieskawo zielone, głęboko pierzasto powycinane. Jesienią pięknie przebarwiają się na kolor żółty. Latem na roślinie pojawiają się liście zarodnikowe z symetrycznie rozmieszczonymi zarodnikami. Są sztywne, ciemnobrązowe, w dolnej części prawie czarne.

Warunki uprawy:

Stanowisko najlepiej półcieniste do cienistego. Onoklea lubi miejsca o wysokiej wilgotności (obrzeża zbiorników wodnych oraz oczek wodnych). W miejscach bardzo wilgotnych, nawet okresowo zalewanych, znosi pełne nasłonecznienie. Najlepsze będzie miejsce osłonięte od wiatru o glebie żyznej, wilgotnej, najlepiej kwaśnej. Mrozoodporna. Onokleę rozmnaża się przez podział rośliny.

Polecana nad oczka wodne, rabaty, do wysadzania pod drzewami, krzewami, jak również do ogrodów leśnych i parków. Tworzy ładne kompozycje z funkiami, pierwiosnkami, parzydłem, tawułkami oraz innymi odmianami paproci.

No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.