CZOSNEK OLBRZYMI PURPUROWE KWIATY - 1
CZOSNEK OLBRZYMI - 7
CZOSNEK OLBRZYMI PURPUROWE KWIATY - 1
CZOSNEK OLBRZYMI - 7

CZOSNEK OLBRZYMI PURPUROWE KWIATY

CZOSNEK OLBRZYMI

Alium giganteum

  • Forma: roślina w pojemniku P11
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: uzależniona od pory roku
Obecnie brak na stanie
25,90 zł
Brutto

Opis odmiany Czosnku OLBRZYMIEGO


Jedna z najwyższych odmian ozdobnych czosnków. Bylina bulwiasta należąca do roślin cebulowych. Dorasta do 150 cm w wysokości. Kwitnie na przełomie maja i czerwca.

Walory dekoracyjne:

Odmiana charakteryzuje się pięknymi, kulistymi kwiatostanami o cudownym purpurowofioletowym zabarwieniu. (Ich objętość może wynosić 15 cm). Osadzone są na długich i nagich, niebieskozielonych łodygach. Podczas kwitnienia z kwiatostanów wyłania się gęsty pióropusz, wyglądem przypominający najeżoną piłkę. Kielichy, umieszczone na szczycie kwiatostanu, przywodzą na myśl drobniutkie niteczki, z których formułują się delikatne, malutkie, gwiazdkowate, kwiatuszki z wystającymi pręcikami.

Warunki uprawy:

Czosnek olbrzymi wymaga gleb żyznych, próchniczych i przepuszczalnych o umiarkowanie wilgotnym podłożu. Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste. Roślina potrzebuje podlewania w okresach wiosennej suszy i systematycznego odchwaszczania.. W momencie intensywnego wzrostu, zalecane jest nawożenie byliny 2-3 razy w trakcie sezonu nawozami wieloskładnikowymi. Po przekwitnięciu należy obciąć kwiatostany tak, aby nie zawiązały się nasiona (wówczas roślina zużyje treść nawozów na odbudowę cebuli). Czosnek można uprawiać w tym samym miejscu przez mniej więcej 2-3 lata. Odmiana odporna na mróz, choroby i różne szkodniki.

Czosnek olbrzymi idealnie nada się do kompozycji rabatowych bądź bukietowych. Świetnie będzie wyglądał także w doniczkach – uprawiany na balkonie lub tarasie.

No reviews

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.