ALSTROEMERIA OGRODOWA SUMMER DANCE - 1
ALSTROEMERIA OGRODOWA SUMMER DANCE - 7
ALSTROEMERIA OGRODOWA SUMMER DANCE - 1
ALSTROEMERIA OGRODOWA SUMMER DANCE - 7

ALSTROEMERIA OGRODOWA SUMMER DANCE

ALSTROEMERIA OGRODOWA SUMMER DANCE

Alstroemeria Tesumdance  ‘Summer Dance’

  • Forma : roślina w pojemniku C2
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: uzależniona od pory roku
Obecnie brak na stanie
54,90 zł
Brutto

Opis odmiany Alstroemerii ogrodowej Summer Dance


Niezwykłe atrakcyjna bylina ogrodowa o kompaktowym pokroju i silnym wzroście. Dorasta do 70-80 cm wysokości Roślina posiada bardzo długi i obfity okres kwitnienia- od czerwca do października.  (Odmiana z serii SUMMER PARADISE).

Walory dekoracyjne:

Odmiana charakteryzuje się, pięknymi kwiatami o czerwonej lub ciemnoróżowej barwie. Dodatkowym atutem rośliny są, drobne, acz wyraźne bordowe, bordowobrązowe ryski na płatkach kwiatu, nadając jej tym samym niepowtarzalnego uroku. Kwiaty długo utrzymują się na pędach. Zebrane są w liczne baldachowate kwiatostany, bujnie kwitnąc do pierwszych przymrozków. Lancetowate liście oraz łodygi Summer Dance odznaczają się ładnym ciemnobordowym kolorem z zieloną obwódką, dzięki czemu roślina nabiera jeszcze bardziej niepowtarzalnego i ciekawego wyglądu.

Warunki uprawy:

Alstroemeria Summer Dance wymaga gleb żyznych, próchniczych, przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych o lekko kwaśnym odczynie. Preferuje stanowiska słoneczne lub lekko zacienione, osłonięte od wiatru. Posadzona w cieniu słabiej się wybarwia. Bylina nie jest w pełni mrozoodporna, dlatego warto ją przykryć na okres zimowy, ściółkując ją warstwą kory bądź liści.

Alstroemeria idealnie nada się do ogródków przydomowych, posadzona razem z innymi bylinami. Świetnie wygląda na rabatach. Może być także posadzona w dużych donicach na tarasie lub balkonie.

No reviews

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.