ALSTROEMERIA OGRODOWA TIMES VALLEY - 1
ALSTROEMERIA OGRODOWA TIMES VALLEY - 2
ALSTROEMERIA OGRODOWA TIMES VALLEY - 3
ALSTROEMERIA OGRODOWA TIMES VALLEY - 7
ALSTROEMERIA OGRODOWA TIMES VALLEY - 1
ALSTROEMERIA OGRODOWA TIMES VALLEY - 2
ALSTROEMERIA OGRODOWA TIMES VALLEY - 3
ALSTROEMERIA OGRODOWA TIMES VALLEY - 7

ALSTROEMERIA OGRODOWA TIMES VALLEY

ALSTROEMERIA OGRODOWA TIMES VALLEY

Alstroemeria TIMES VALLEY ‘Tessumtime’

  • Forma : roślina w pojemniku C2
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: uzależniona od pory roku
59,90 zł
Brutto

Opis odmiany Alstroemerii ogrodowej Times Valley


Niezwykłe atrakcyjna bylina ogrodowa o kompaktowym pokroju. Dorasta do 50 cm wysokości. Roślina posiada bardzo długi i obfity okres kwitnienia- od czerwca do października. (Odmiana z serii SUMMER PARADISE).

Walory dekoracyjne:

Odmiana charakteryzuje się wielobarwnymi, pięknymi kwiatami o kremowo-różowo-żółtej barwie. Dodatkowym atutem rośliny są, drobne, acz wyraźne bordowe, bordowobrązowe ryski na płatkach kwiatu, nadając jej tym samym niepowtarzalnego uroku. Kwiaty długo utrzymują się na pędach. Zebrane są w liczne baldachowate kwiatostany, bujnie kwitnąc do pierwszych przymrozków. Liście soczyście zielone, lancetowate.

Warunki uprawy:

Alstroemeria Times Valley wymaga gleb żyznych, próchniczych, przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych o lekko kwaśnym odczynie. Preferuje stanowiska słoneczne lub lekko zacienione, osłonięte od wiatru. Posadzona w cieniu słabiej się wybarwia. Bylina nie jest w pełni mrozoodporna, dlatego warto ją przykryć na okres zimowy, ściółkując ją warstwą kory bądź liści.

Alstroemeria idealnie nada się do ogródków przydomowych, posadzona razem z innymi bylinami. Świetnie wygląda na rabatach. Może być także posadzona w dużych donicach na tarasie lub balkonie.

50 Przedmioty
No reviews

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.