HIBISKUS BYLINOWY CRANBERRY CRUSH - 1
HIBISKUS BYLINOWY CRANBERRY CRUSH - 8
HIBISKUS BYLINOWY CRANBERRY CRUSH - 1
HIBISKUS BYLINOWY CRANBERRY CRUSH - 8

HIBISKUS BYLINOWY CRANBERRY CRUSH

HIBISKUS BYLINOWY CRANBERRY CRUSH

Hibiscus moscheutos 'Cranberry Crush'

  • Forma: roślina w pojemniku C5
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: uzależniona od pory roku
Obecnie brak na stanie
44,90 zł
Brutto

Opis odmiany Hibiskusa bylinowego CRANBERRY CRUSH


Ozdobny krzew bylinowy, mający gęstą, zwartą kępę. Dorasta do ok. 80 cm wysokości. Kwitnie obficie od lipca do października.

Walory dekoracyjne:

Odmiana odznacza się niezwykle dużymi pięciopłatkowymi pięknymi, krwisto czerwonymi  kwiatami o średnicy 20 cm. Pąki, niemal czarne,  pojawiają się nie tylko na zwieńczeniach łodyg, ale także pokrywają je wzdłuż. Płatki w kwiatostanie ułożone są w formie zakładki. Liście zielone, skórzane.

Warunki uprawy:

Hibiskus Cranberry Crush wymaga gleby żyznej, dobrze zdrenowanej, umiarkowanie wilgotnej. Preferuje stanowiska słoneczne, osłonięte od wiatru. Hibiskus nie lubi, długo utrzymującej się suszy. W czasie upalnych dni konieczne musi być częściej podlewany, inaczej uschnie.  Po przekwitnięciu zalecane jest usunięcie pojedynczych kwiatów. Ze względu na liczne, duże oraz ciężkie kwiaty dobrze jest podwiązać je do solidnych podpór. Po pierwszych przymrozkach pędy hibiskusa trzeba przyciąć na wysokości mniej więcej 15 cm, a następnie wyściółkować 30 cm warstwą kory, piasku bądź kompostu. W naszych warunkach klimatycznych jest mrozoodporna (-34 ºC).

Hibiskus idealnie nada się do ogrodów przydomowych, może występować w grupach lub pojedynczo, jako soliter. Śmiało można go również hodować w pojemnikach na tarasach i balkonach.

No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.