HIBISKUS BYLINOWY PLUM CRAZY - 1
HIBISKUS BYLINOWY PLUM CRAZY - 6
HIBISKUS BYLINOWY PLUM CRAZY - 1
HIBISKUS BYLINOWY PLUM CRAZY - 6

HIBISKUS BYLINOWY PLUM CRAZY

HIBISKUS BYLINOWY PLUM CRAZY

Hibiscus moscheutos 'Plum Crazy'

  • Forma: roślina w pojemniku C5
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: uzależniona od pory roku
Obecnie brak na stanie
44,90 zł
Brutto

Opis odmiany Hibiskusa bylinowego PLUM CRAZY


Ozdobny krzew bylinowy o szybkim tempie wzrostu. Kępa gęsta i zwarta. Dorasta do ok. 90-120 cm wysokości. Kwitnie obficie od czerwca do października.

Walory dekoracyjne:

Odmiana odznacza się niezwykle dużymi pięciopłatkowymi pięknymi fioletowo-różowymi kwiatami o średnicy 20 cm, u nasady czerwone z widocznym także czerwonym nerwem, lekko pofalowane. Liście ciemnozielone.

Warunki uprawy:

Hibiskus Plum Crazy wymaga gleby żyznej, dobrze zdrenowanej, umiarkowanie wilgotnej. Preferuje stanowiska słoneczne, osłonięte od wiatru. Hibiskus nie lubi, długo utrzymującej się suszy. W czasie upalnych dni konieczne musi być częściej podlewany, inaczej uschnie.  Po przekwitnięciu zalecane jest usunięcie pojedynczych kwiatów. Ze względu na liczne, duże oraz ciężkie kwiaty dobrze jest podwiązać je do solidnych podpór. Po pierwszych przymrozkach pędy hibiskusa trzeba przyciąć na wysokości mniej więcej 15 cm, a następnie wyściółkować 30 cm warstwą kory, piasku bądź kompostu. W naszych warunkach klimatycznych jest mrozoodporna (-34 ºC).

Hibiskus idealnie nada się do ogrodów przydomowych, może występować w grupach lub pojedynczo, jako soliter. Śmiało można go również hodować w pojemnikach  na tarasach i balkonach.

No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.