brzoskwinia HARNAŚ - 1
brzoskwinia HARNAŚ - 2
brzoskwinia HARNAŚ - 3
brzoskwinia HARNAŚ - 1
brzoskwinia HARNAŚ - 2
brzoskwinia HARNAŚ - 3

brzoskwinia HARNAŚ

BRZOSKWINIA HARNAŚ

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Podkładka: rakoniewicka
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 150 cm
Obecnie brak na stanie
21,90 zł
Brutto

Odmiana kanadyjska, ciesząca się dobrą opinią. Krzyżówka odmian Creshaven i Harbinder. Drzewo rośnie silnie. Plonuje obficie, rodząc kuliste duże owoce o wadze ok. 90-120g, niemal w całości pokryte jaskrawoczerwonym, marmurkowo-kropkowanym rumieńcem, omszone o żółtym, średnio zwięzłym, kwaskowatosłodkim, soczystym i smacznym miąższu, zwykle dobrze odchodzącym od pestki. Owoce nadają się na przetwory, na soki, oraz do bezpośredniego spożycia. Dobrze znoszą transport. Kwitnie w maju, dojrzałość zbiorczą osiąga w drugiej połowie sierpnia. Wymaga stanowisk słonecznych i gleb średnio żyznych. Mrozoodporna!!!

 Zapylacze: samopylna

 WŁAŚCIWOŚCI ZDROWOTNE

 Brzoskwinie są bogatym źródłem witamin w tym cennym źródłem beta-karotenu i błonnika. Zawierają też sporo witamin z grupy B, witaminę PP i C. Zawartość prowitaminy A, witaminy B1, B2, B3, B6, K i pozostałych składników czyni brzoskwinię dobrym źródłem witamin w okresie wyczerpania organizmu. Ponadto brzoskwiniowy bor podnosi poziom estrogenu, który zapobiega osteoporozie. Brzoskwinia zawiera także magnez, wapń, potas, fosfor, cynk i żelazo, które w połączeniu z pozostałymi składnikami wspomagają leczenie układu moczowego ze względu na ich właściwości zasadotwórcze i moczopędne. Potas zaś jest niezwykle ważnym czynnikiem regulującym gospodarkę wodną organizmu oraz odgrywa ważną rolę w utrzymaniu prawidłowej równowagi kwasowo - zasadowej. 

Również zawarta w brzoskwiniach witamina A pobudza żołądek do wydzielania soku trawiennego, z tym samym wzmaga apetyt i przyspiesza procesy trawienne, regulując pracę układu pokarmowego. Składniki zawarte w brzoskwiniach mają również działanie odtłuszczające i oczyszczające, stąd poleca się je również przy tego rodzaju dietach. Brzoskwinie chronią też przed anemią, pobudzając produkcję czerwonych krwinek. 

2018-10-01
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.