Berberys THUNBERGA BAGATELLE - 1
Berberys THUNBERGA BAGATELLE - 2
Berberys THUNBERGA BAGATELLE - 4
Berberys THUNBERGA BAGATELLE - 5
Berberys THUNBERGA BAGATELLE - 6
Berberys THUNBERGA BAGATELLE - 1
Berberys THUNBERGA BAGATELLE - 2
Berberys THUNBERGA BAGATELLE - 4
Berberys THUNBERGA BAGATELLE - 5
Berberys THUNBERGA BAGATELLE - 6

Berberys THUNBERGA BAGATELLE

BERBERYS BAGATELLE

Berberis thunbergii "Bagatelle"

  • Forma : roślina  w pojemniku C2
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 10-20 cm
17,90 zł
Brutto

Miniaturowy, zwarty, wolno rosnący krzew o pokroju kulistym i ostrych cierniach. Zachowuje swój idealny, kompaktowy pokrój bez przycinania i zabiegów formujących. Dorasta do 40 cm wysokości i 1 m średnicy, przyrasta około 2,5 cm rocznie.

Wytwarza drobne, błyszczące liście, które w fazie rozwoju są jasno purpurowe i stopniowo tracą jaskrawą barwę przechodząc w ciemniejsze odcienie. Jesienią liście przebarwiają się niezwykle dekoracyjnie na czerwono i pomarańczowoczerwono. Na zimę opadają.

Krzew zakwita na przełomie maja i czerwca. Kwiaty są obupłciowe, owadopylne, pachnące, drobne, żółte, z czerwonawą obwódką na zewnętrznej stronie płatków, zebrane w małe grona. Na przełomie sierpnia i września pojawiają się drobne, elipsoidalne, jasnoczerwone jagody.

Wymaga stanowisk słonecznych. Nie ma dużych wymagań glebowych, choć nie lubi zbyt suchego podłoża. Dobrze znosi cięcie. Odmiana odporna na niskie temperatury i silne wiatry.

Odmiana polecana do ogrodów skalnych, do obsadzania skarp i zieleńców oraz na rabaty do barwnych zestawień roślinnych. Można ją uprawiać w pojemnikach.

14 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.