Berberys THUNBERGA ATROPURPUREA
Berberys THUNBERGA ATROPURPUREA - 4
Berberys THUNBERGA ATROPURPUREA - 5
Berberys THUNBERGA ATROPURPUREA - 4
Berberys THUNBERGA ATROPURPUREA - 5

Berberys THUNBERGA ATROPURPUREA

BERBERYS ATROPURPUREA

Berberis thunbergii "Atropurpurea"

  • Forma : roślina  w pojemniku C2
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około  10-30 cm
Obecnie brak na stanie
12,90 zł
Brutto

Berberys Thunberga "Atropurpurea" to najpopularniejsza odmiana berberysu o zwartym kopulastym pokroju z częściowo przewieszającymi się gałęziami, które pokryte są ostrymi cierniami. Osiąga do 2 m wysokości, przyrasta około 20 cm rocznie.

Charakteryzuje się pięknymi czerwonymi liśćmi mieniącymi się odcieniami purpury, szkarłatu, fioletu i brązu. Jesienią liście zmieniają barwę na jasnoczerwone, na zimę opadają. Przez cały okres wegetacji krzew jest dekoracyjny.

Kwiaty żółte pojedynczo ( lub po kilka) zwisające z poziomo ustawionych gałązek, przyjemnie pachnące. Kwitnie na przełomie maja i czerwca. Z kwiatów powstają podłużne owoce barwy szkarłatnej, zwisające na krótkich szypułkach, przez całą zimę utrzymujące się na gałązkach i chętnie zjadane przez ptaki.

Preferuje stanowiska słoneczne bądź lekko zacienione (gdy rośnie w miejscu słonecznym liście mają intensywniejszą czerwoną barwę). Krzew o niedużych wymaganiach glebowych, dobrze rośnie na każdej przeciętnej glebie ogrodowej, zarówno o odczynie kwaśnym jak i obojętnym. Znosi niskie temperatury i okresową suszę.

Polecany do parków i ogrodów. Niezastąpiony krzew na niskie ,niecięte żywopłoty, także o funkcji obronnej - z powodu ciernistych pędów, są one trudne do sforsowania przez ludzi i zwierzęta. Bardzo dobrze wygląda w zestawieniu z drzewami i krzewami iglastymi, oraz pojedynczo w ogródkach skalnych. 

No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.