BERBERYS LIME STAR - 1
BERBERYS LIME STAR - 2
BERBERYS LIME STAR - 3
BERBERYS LIME STAR - 3
BERBERYS LIME STAR - 7
BERBERYS LIME STAR - 1
BERBERYS LIME STAR - 2
BERBERYS LIME STAR - 3
BERBERYS LIME STAR - 3
BERBERYS LIME STAR - 7

BERBERYS LIME STAR

BERBERYS LIME STAR

Berberis thunbergii ‘Lime Star’

  • Forma: roślina w pojemniku C2
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 10-15cm
Obecnie brak na stanie
20,90 zł
Brutto

Opis odmiany Berberysu Lime Star


Polska karłowa odmiana berberysu wyhodowana przez Janusza Szewczyka w szkółce w Krzywaczce pod Krakowem. Niski, ciernisty krzew o zwartym, bardzo gęstym, zaokrąglonym nieco spłaszczonym pokroju. Rośnie wolno, po 6 latach uprawy osiąga 50-60 cm wysokości ok. 30 cm średnicy. Odznacza się wertykalnie ułożonymi pędami. Zakwita od kwietnia do czerwca.

Walory dekoracyjne:

Odmiana charakteryzuje się pięknymi, drobnymi, gęstymi liśćmi w kolorze cytrynowożółtym. W okresie jesiennym liście zmieniają swoje ubarwienie na czerwony. Kiedy roślina zakwita, pojawiają się na niej małe, żółte, słabo widoczne kwiaty. Późnym latem rodzą się także drobne czerwone owoce, które mogą na niej pozostać aż do zimy, zdobiąc tym samym nagie już gałęzie krzewu.

Warunki uprawy:

Berberys Lime Star jest tolerancyjny w stosunku do gleby, może rosnąć na przeciętnym ogrodowym, przepuszczalnym podłożu o umiarkowanej wilgotności. Preferuje stanowiska słoneczne lub lekko ocienione.. Bardzo dobrze znosi cięcia formujące. Odmiana jest odporna na suszę, zanieczyszczenia, choroby i szkodniki, a także mróz.

Berberys jest idealny do ogrodów przydomowych i skalnych. Świetnie sprawdzi się na rabatach, w grupach i innymi barwnymi roślinami. Cudownie będzie się także prezentować w postaci żywopłotu czy solitera. Z powodzeniem może być hodowana na tarasach lub balkonach.

No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.