Azalia JUANITA 50cm doniczka - 1
Azalia JUANITA 50cm doniczka - 6
Azalia JUANITA 50cm doniczka - 7
Azalia JUANITA 50cm doniczka - 1
Azalia JUANITA 50cm doniczka - 6
Azalia JUANITA 50cm doniczka - 7

Azalia JUANITA 50cm doniczka

Sadzonka I gatunku o wysokości około 50cm hodowana w doniczce w profesionalnych tunelach foliowych.

Obecnie brak na stanie
19,99 zł
Brutto

Krzew o zwartym, rozłożystym i wzniesionym pokroju. Uprawiany ze względu na piękne, pojedyncze kwiaty o intensywnie różowym odcieniu, z pomarańczową plamką na jednym z górnych płatków, zebrane w niemalże kuliste kwiatostany na wierzchołkach pędów. Dodatkową ozdobę stanowią pokarbowane na brzegach płatki, tworzące rodzaj falbanki. Krzew zakwita bardzo obficie w maju. Ma zwarty, owalny pokrój i dorasta do 1,4 m wysokości. Dekoracyjny również jesienią, ponieważ liście przebarwiają się na żółto, pomarańczowo lub czerwono.

Azalia Juanita nie znosi silnych wiatrów, dlatego należy sadzić ją na zacisznych, słonecznych lub lekko zacienionych stanowiskach. Wymaga próchniczej wilgotnej i kwaśnej ziemi. Należy pamiętać, aby wokół Azalii zastosować ściółkowanie, co zapobiegnie nadmiernemu parowaniu i umożliwi utrzymanie dobrej wilgotności. Nie wyklucza to jednak systematycznego podlewania. Azalia wymaga również systematycznego nawożenia od maja do lipca w niewielkich dawkach, najlepiej specjalnie przygotowanymi mieszankami nawozów do Azalii i Rododendronów  Po przekwitnięciu, należy usuwać obumarłe kwiatostany, aby nie wysilać zanadto rośliny.

Roślina odporna na mróz.

Krzew idealny do przydomowych ogrodów, na nieformowane szpalery, do donic i pojemników na balkony i tarasy, do ogrodów skalnych, japońskich i na wrzosowiska.

No reviews

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.