Agrest czerwony TRIUMF na pniu - 1
Agrest czerwony TRIUMF na pniu - 2
Agrest czerwony TRIUMF na pniu - 3
AGREST CZERWONY TRIUMF PIENNY
Agrest czerwony TRIUMF na pniu - 4
Agrest czerwony TRIUMF na pniu - 1
Agrest czerwony TRIUMF na pniu - 2
Agrest czerwony TRIUMF na pniu - 3
AGREST CZERWONY TRIUMF PIENNY
Agrest czerwony TRIUMF na pniu - 4

Agrest czerwony TRIUMF na pniu

AGREST CZERWONY TRIUMF FORMA PIENNA

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: 100-120 cm
Obecnie brak na stanie
18,90 zł
Brutto

Odmiana angielska, wyhodowana w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Szybko się rozpowszechniła i obecnie znana jest na całym świecie. W Polsce polecana do uprawy amatorskiej - jest niezawodna w plonowaniu, rodzi mnóstwo owoców.

Krzew tej odmiany agrestu rośnie silnie, ma rozłożysty, luźny pokrój. Pędy krzewu są średniej grubości, proste lub łukowato wygięte przy wierzchołku, pokryte gęsto mocnymi kolcami. Kwitnie w kwietniu, a kwiaty są wytrzymałe na przymrozki. Roślina owocuje już w drugim roku po posadzeniu.

Owoce dojrzewają w połowie lipca. W miarę dojrzewania zmieniają swój kolor z zielonego na ciemnoczerwony. Są średniej wielkości, o zmiennym kształcie (kuliste, owalne lub jajowate), silnie omszone.

Miąższ owoców jest żółtawy, soczysty, słodko-kwaśny, smaczny, mało aromatyczny, skórka gruba.

Owoce dojrzewają niemal równocześnie, a dojrzałe jagody nie opadają i nie pękają – mogą pozostać kilka tygodni na krzewie nie tracąc smaku. Nadają się zarówno do bezpośredniego spożycia, jak również do wyrobu dżemów, soków, na kompoty, jako dodatek do ciast i deserów. 

Smaczne i wyjątkowo zdrowe owoce są świetnym przysmakiem deserowym. Bogactwo witamin i cennych minerałów to główny powód, dla którego owoców agrestu nigdy nie powinno zabraknąć na kuchennym stole. Nawet osoby przebywające na diecie mogą bez przeszkód zajadać się agrestem, gdyż jest to owoc niskokaloryczny i dodatkowo zawiera sporą porcję błonnika. Ponadto, agrest jest genialnym owocem na przetwory. Owoce agrestu zawierają cenne witaminy C, A, B, a także sole mineralne i magnez.

2021-09-27
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.