Berberysy

Berberysy to niezwykle malownicze krzewy, które zmieniają się wraz z porą roku. Niewątpliwie najpiękniejszą formę berberysy przyjmują jesienią. Wówczas liście rośliny przybierają niezwykłe kolory, które tworzą barwne plamy w naszym ogrodzie. Berberysy bardzo dobrze sprawdzą się jako krzew tworzący ogrodzenie. Gałęzie berberysu wyposażone są w ostre i twarde igły, które z powodzeniem odstraszą niejednego intruza.

Krzewy berberysu mają uniwersalne zastosowanie w ogrodzie. Będą się pięknie prezentować na rozległej rabacie – tu lepiej sprawdzą się odmiany o długich i rozległych pędach. Berberys o barwnych liściach i kolumnowej formie, będzie bardzo ozdobnym detalem w ogrodzie.

Najbardziej popularnym gatunkiem jest berberys Thunberga, który występuje w bardzo wielu odmianach, różniących się od siebie wielkością, uformowaniem krzewu i barwą liści. Odmiana ta jest bardzo trwała – niestraszne jej trudne warunki atmosferyczne. Wytrzymuje zarówno upalne dni, susze, jak i bardzo niskie temperatury. Nie ma też szczególnych wymagań glebowych. Warto zauważyć, że berberys Thunberga dobrze radzi sobie w środowisku miejskim, gdzie powietrze jest pełne zanieczyszczeń. Te niezwykłe cechy sprawiają, że bardzo często roślina ta gości na miejskich rabatach i w parkach.

Berberysy można podzielić na te, które przed okresem zimowym tracą listki i te, które są zimozielone. Jednym z takich krzewów jest berberys Julianny. Liście zdobią jego gałązki przez cały rok. Roślina charakteryzuje się listami i owocami o ciekawej kolorystyce – liście mają granatowy odcień, a owoce są granatowej barwy ze specyficznym nalotem. Ta odmiana berberysu jest nieco mniej odporny na mrozy od pozostałych odmian. Za to rekompensuje nam to pięknym wyglądem przez cały rok!

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.