Trawy Ozdobne

Ozdobne trawy to rośliny, które można sadzić w ogrodzie przez cały rok. Są niezwykle efektowne – doskonale prezentują się zarówno w zestawieniu z innymi roślinami, jak i w pojedynkę. Dużą zaletą traw ozdobnych jest to, ze wspaniale wyglądają o każdej porze roku – najpiękniej jesienią, kiedy zmieniają swe kolory. Najlepiej rosną w miejscach nasłonecznionych, lubią żyzne i dobrze nawodnione gleby, jednak chwilowa susza nie będzie dla nich problemem.

Bogactwo odmian traw ozdobnych sprawia, że można łączyć je w niesamowite kompozycje. Miskant chiński o charakterystycznych źdźbłach w cętki, a może kostrzewa sina o niemalże błękitnym odcieniu? Królestwo traw ozdobnych jest niesamowite i wierzymy, że w naszej ofercie każdy z Klientów znajdzie najpiękniejszą odmianę dla siebie.

W zależności od odmiany mogą osiągać różną wysokość. Niektóre z odmian nie przekraczają kilkunastu centymetrów, a inne osiągają wysokość 2 metrów! Warto też pamiętać, że niektóre gatunki traw ozdobnych bywają niezwykle ekspansywne. Żeby nie rozrosły się zbytnio i nie zagłuszyły innych roślin w ogrodzie, warto podczas sadzenia umieścić je w specjalnych donicach.

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.