Iglaki


Iglaki w ogrodzie stanowią piękne dopełnienie ogrodu. Większość odmian jest zimozielona, więc gwarantują estetyczny wygląd przez cały rok. Projektując zieloną przestrzeń, warto przewidzieć w niej miejsce dla kilku iglaków. To niezwykle piękne i wdzięczne rośliny. Każdy gatunek wyróżnia się wielkością, budową, wyglądem igieł czy odcieniem zieleni. Zestawiając je ze sobą, z łatwością uzyskamy piękne kompozycje, które będą wyglądać estetycznie przez cały rok.

W naszej szkółce dostępnych jest wiele gatunków iglaków – od tych naprawdę niewielkich, po okazałe drzewa iglaste. Chcesz zapełnić niskie partie ogrodu? Zdecyduj się na jedną z odmian cyprysików. Te urokliwe krzewy iglaste świetnie sprawdzą się na rabacie, ale i doskonale poradzą sobie w roli żywopłotu, tworząc naturalne, zielone przez cały rok ogrodzenie. Funkcję parawanu spełniają też cisy i tuje. To fantastyczny pomysł na aranżację ogrodu i zapewnienie sobie prywatności.

Bogaty wybór tui usatysfakcjonuje wszystkich miłośników tego krzewu. W naszej ofercie znajdziesz najlepsze gatunki o pięknych kolorach, które idealnie nadają się do formowania. Jeżeli jednak nie chcesz wciąż formować iglaków i stawiasz na naturalny wygląd, to również znajdziesz sporo wspaniałych iglaków w naszym sklepie internetowym. Rozłożyste sosny, pokaźne jodły czy świerki będą prezentować się w przestrzeni ogrodowej niczym posągi. Posadzone pojedynczo ozdobią trawnik, a Ty będziesz mógł je podziwiać przez cały rok.

Większość iglaków jest zimozielona – i to jest ich często doceniana cecha. Jednak i tutaj są małe wyjątki. Modrzew to drzewo iglaste, które zrzuca swe igły jesienią. Zimą może nie jest zbyt reprezentatywne, ale za to wiosenne pąki świeżych igiełek w ślicznym odcieniu zieleni wyglądają bardzo urokliwie.

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.