Róża SYMPATIA pnąca aksamitnie bordowa!! - 1
RÓŻA PNĄCA AKSAMITNIE BORDOWA
RÓŻA PNĄCA AKSAMITNIE BORDOWA
Róża SYMPATIA pnąca aksamitnie bordowa!! - 1
RÓŻA PNĄCA AKSAMITNIE BORDOWA
RÓŻA PNĄCA AKSAMITNIE BORDOWA

Róża SYMPATIA pnąca aksamitnie bordowa!!

RÓŻA SYMPATIA

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 40 cm
Obecnie brak na stanie
8,90 zł
Brutto

 Odmiana wyhodowana w Niemczech.

Krzew osiągający 2-3 m wysokości i 1,5-2 m szerokości.

Liście gęste, skórzaste, błyszczące, ciemnozielone i bardzo dekoracyjne.  Pędy grube, sztywne, silnie rosnące, przyrastają około 1 m na rok.

Kwiaty w kolorze jaskrawo-czerwonym, z ciemnymi aksamitnymi odblaskami, pełne, występują zazwyczaj w bukietach po 3-10 sztuk. Nie bledną podczas przekwitania. Zapach średnio intensywny. Zaczyna kwitnąć w połowie czerwca i powtarza kilkukrotnie kwitnienie słabiej, ale często aż do późnej jesieni.

Dość silnie odporna na choroby. Odporna na polskie warunki zimowe. Lubi stanowisko słoneczne lub półcieniste, osłonięte ale lekko przewiewne i żyzne gleby. Należy obcinać przekwitłe kwiatostany by róża nie zawiązywała owoców (nie cięta nie powtórzy kwitnięcia). Kwiaty obcinamy z 3-4 liśćmi poniżej pąka.

Nadaje się do prowadzenia na stabilnych konstrukcjach – przy ścianach, ogrodzeniach, na trejażach, pergolach. Można również sadzić ją pod modrzewiami, sosnami, złotokapami, wtedy będzie się wspinać po ich luźno rozmieszczonych gałęziach. Bez podpory może pełnić formę krzewu okrywowego. 

2018-10-01
No reviews

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.